قوانین و مقررات

شرایط و قوانین استفاده از خدمات متنوع اپلیکیشن جامع دینگ برای کاربران

آخرین به‌روزرسانی قوانین: 20 آذر 1397

اپلیکیشن دینگ توسط شرکت سهامی خاص نوآوران ارتباطات ادیب در تاریخ 1396/01/23 به شماره ثبت 508240 و شناسه ملی 14006700433 با نوآوری ها و خدماتی بسیار متنوع تر نسبت به سایر اپلیکیشن های موجود در بازار برای خدمت رسانی هر چه بهتر ، باکیفیت تر و جامع تر(جهت ارائه خدمات حمل و نقل) طراحی و تحت شرایط و ضوابط ذیل خدمات خود را در اختیار عموم مردم قرار می دهد لذا این شرایط و ضوابط به عنوان یک قرارداد الزام‌آور بر روابط بین کاربران از یک سو و شرکت نوآوران ارتباطات ادیب از سوی دیگر حاکم خواهد بود. بر این اساس، ضروری است تمامی کاربران اپلیکیشن دینگ پیش از استفاده از خدمات ، این شرایط را به‌دقت مطالعه فرمایند.

استفاده از اپلیکیشن دینگ در تمامی موارد ارائه خدمات به منزله‌ی قبول تمامی شرایط ذیل توسط کاربران آن می باشد و هرگونه ادعا یا اعتراض آتی در این خصوص را بلا اعتبار می‌‌نماید و مسئولیت ناشی از عدم رعایت قوانین و شرایط ذیل، متوجه کاربران خواهد بود.

کلیه قوانین و مقررات استفاده از خدمات اپلیکیشن دینگ، مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

ممکن است در طول زمان، شرایط و ضوابط استفاده از خدمات متنوع اپلیکیشن تغییر کند. که این تغییرات از طریق نرم افزار دینگ یا در قالب پیام کوتاه یا ایمیل و یا سایر رسانه های ارتباطی به کاربران محترم اطلاع رسانی خواهد شد. مسئولیت مطالعه و آگاهی از این تغییرات بر عهده کاربران دینگ خواهد بود.

شرایط و ضوابط

الف) هرگونه علامت، عدد، کلمه، تصویر یا هر نشان اکترونیکی دیگر که به نحوی اثبات کننده هویت امضاکننده باشد و به این سند یا سایر اسناد صادره در این زمینه ملحق شود به‌منزله امضای الکترونیک بوده و مثابه امضای دست‌نویس واجد اعتبار خواهد بود و امضاکننده را به مفاد سند ملتزم می‌‌نماید.

ب) تعاریف و اصطلاحات

اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

 • ب - ۱ : شرکت: منظور از شرکت در این قوانین، شرکت سهامی خاص نوآوران ارتباطات ادیب می باشد.
 • ب - 2 : دینگ: خدماتی نرم افزاری است که شرکت به منظور تسهیل در حمل مسافر در سامانه های هوشمند خود ارائه می دهد.
 • ب - 3 : اپلیکیشن: نرم افزار متعلق به شرکت که به منظور استفاده از خدمات دینگ، حق استفادۀ موقت از آن برابر شرایط و قوانین مکتوب در این صفحه به کاربران اعطا می‌گردد.
 • ب - 4 : کاربر: شخصی حقیقی یا حقوقی است که با استفاده از فناوری های ارتباطی و اتصال به اینترنت به اپلیکیشن متصل است و از خدمات نرم افزاری دینگ بهره مند می‌شود.
 • ب - 5 : کاربر مسافر: اشخاص حقیقی یا حقوقی که در اپلیکیشن مسافر دینگ به منظور ارسال درخواست سفر ثبت‌ نام کرده‌اند.
 • ب - 6 : کاربر راننده: شخص حقیقی است که در اپلیکیشن رانندۀ دینگ به منظور دریافت درخواست سفر و ارائۀ خدمات ثبت ‌نام کرده ‌است.
 • ب - 7 : کاربران: در این سند کاربر مسافر و کاربر راننده به همراه هم با نام کاربران شناخته می شوند.
 • ب - 8 : حساب کاربری: حسابی است که کاربران برای استفاده از سرویس در سامانه های نرم افزاری دینگ ایجاد کرده‌اند.
 • ب - 9 : اعتبار: مبلغی است که کاربر مسافر در حساب کاربری خود به منظور استفاده از خدمات دینگ دارند. این مبلغ به صورت پرداخت از طریق سامانۀ بانکی و کارت‌های عضو شبکۀ شتاب طبق شرایط و مقررات بانکی حال حاضر، منظور و محاسبه خواهد شد.
 • ب - 10 : اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران در اختیار دینگ قرار داده می‌شود اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد می شود مانند شماره تماس، ایمیل و غیره و یا اطلاعاتی که به صورت غیرمستقیم و در نتیجه استفاده از خدمات دینگ در اختیار شرکت قرار داده می شود مانند زمان سفر، موقعیت مکانی مبدا و مقصد سفر، مسیر طی شده و غیره.
 • ۳-۱: کاربر: شخصی است که با استفاده از فناوری های ارتباطی و اتصال به اینترنت به اپلیکیشن متصل است و از خدمات نرم افزاری دینگ بهره مند می‌شود.
 • ۴-۱: کاربران: شامل مسافران ، رانندگان و یا مشتریان می باشند.
 • ۵-۱- حساب کاربری: حسابی است که افراد برای استفاده از سرویس در نرم‌افزار ایجاد کرده‌اند.
 • ۶-۱: اعتبار: مبلغی است که کاربران در حساب کاربری خود جهت استفاده از سرویس ذخیره کرده اند.
 • ۷-۱: اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران(مسافران، رانندگان ومشتریان) در اختیار قرار داده می‌شود اعم از شماره تماس، محل و موقعیت مکانی کاربران ،پست الکترونیکی و غیره.
 • ۸-۱: دینگ: خدماتی که شرکت سهامی خاص نوآوران ارتباطات ادیب در قالب نرم افزار دینگ ارائه می دهد.
 • ۹-۱:شرکت: شرکت سهامی خاص نوآوران ارتباطات ادیب

ج) حساب کاربری

 • ج - ۱ : کاربران با ثبت نام در دینگ در گام اول می‌پذیرند که قوانین و مقررات شرکت را به صورت کامل مطالعه کرده و با آگاهی کامل، شرایط آن را پذیرفته اند. این قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند؛ بنابراین استفاده مستمر از خدمات اپلیکیشن به معنی آگاهی از این تغییرات و پذیرش آن می باشد.
 • ج - 2 : برای استفاده از خدمات دینگ لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در اپلیکیشن ایجاد نماید.

برای ایجاد حساب کاربری رعایت شرایط زیر از سوی کاربر الزامی است:

 • تنها اشخاصی که دارای 18 سال تمام شمسی و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در اپلیکیشن کنند.
 • برای استفاده از خدمات دینگ کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی، شماره ملی، آدرس پست الکترونیکی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن دینگ به صورت صحیح و درست وارد نماید.
 • هر کاربر مسئولیت صحت اطلاعات مندرج در حساب کاربری را می‌‌پذیرد و متعهد می‌‌شود که در صورت تغییر در هر بخش از این اطلاعات، حساب کاربری خود را در دینگ به‌روز نماید. وارد کردن اطلاعات نادرست و غیردقیق ممکن است منجر به محرومیت کاربر از خدمات دینگ شود و کاربر نمی‌‌تواند به این موضوع معترض گردد.
 • هر کاربر با ثبت‌نام در دینگ و ایجاد حساب کاربری به نام خود صحت انتساب تمام پیام‌‌های صادره ازحساب کاربری خویش را پذیرفته و در نتیجه حق هرگونه اعتراض یا ادعای آتی (مبنی بر انکار، تردید یا جعل داده‌ی پیام‌های ارسالی) را از خویش سلب و اسقاط می‌‌نماید.
 • در صورت عدم همکاری کاربر و ارائه نکردن اطلاعات صحیح هویتی - در شرایط خاص که ممکن است احراز هویت کاربر از جانب شرکت ضروری تشخیص داده شود - شرکت حق انسداد حساب کاربر را خواهد داشت.
 • در صورت عدم همکاری کاربر و ارائه نکردن اطلاعات صحیح هویتی - در شرایط خاص که ممکن است احراز هویت کاربر از جانب شرکت ضروری تشخیص داده شود - شرکت حق انسداد حساب کاربر را خواهد داشت.
 • هر شخص با توجه به مدارک هویتی خود تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان مسافر و یا راننده در اپلیکیشن ایجاد نماید. در صورتی که شرکت مطلع شود که به نام شخص حقیقی یا حقوقی حساب های کاربری متعددی وجود دارد می تواند نسبت به قطع همکاری با کلیه حساب های کاربری شخص مذکور اقدام نماید.
 • مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص(اعم از حقوقی و حقیقی) در اپلیکیشن دینگ صورت می گیرد به عهدۀ کاربر است. بنابراین مسئولیت استفاده اشخاص غیر کاربر از اپلیکیشن دینگ نیز بر عهده شخص کاربر می باشد. هرگونه تلاش و یا دسترسی جهت سو استفاده از حساب کاربری اشخاص به معنای دسترسی غیر مجاز تلقی شده و طبق ماده یک قانون جرائم رایانه ای (مصوب سال ۱۳۸۸ توسط مجلس شورای اسلامی ایران) ، قابل پیگرد قانونی خواهد بود.
 • مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و کلمه عبور به عهدۀ کاربران است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود صرفا به عهدۀ کاربر خواهد بود.
 • هر گونه ضعف امنیتی از سوی کاربر ، صرفا متوجه کاربر خواهد بود لیکن این شرکت تمامی تلاش خود را جهت حفظ امنیت و محرمانگی اطلاعات کاربران انجام خواهد داد و حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران از جمله اصول اساسی و مهم برای شرکت به شمار می رود. اطلاعات شخصی در سرور امن ذخیره خواهد شد. شرکت اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران را جزء لاینفک حقوق شهروندی می داند لذا اطلاعات کاربران به هیچ عنوان در اختیار شخص سومی قرار نخواهد گرفت . مگر در مواردی که قانون، ارائه به مراجع ذی صلاح قانونی را مجاز شمرده باشد.
 • کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و یا حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به فرد یا شرکت دیگری منتقل کند.
 • در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از سرویس، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود نموده و از ارائۀ سرویس به کاربر خودداری نماید.

د) استفاده از دینگ:

 • کاربران می پذیرند که پیش از استفاده از خدمات دینگ کلیه قوانین و مقررات آن را مطالعه نموده و پذیرفته اند.
 • دینگ، ارائه کننده خدمات حمل و نقل نمی باشد؛ بلکه با استفاده از سامانه های هوشمند خود، ما بین کاربران متقاضی سفر (کاربرانی که در دینگ مسافر، ثبت نام نموده و نام کاربری دریافت کرده اند) با رانندگان (کاربرانی که در دینگ راننده، ثبت نام نموده اند و نام کاربری دریافت نموده اند) ارتباط برقرار نموده و در این راستا حمل و نقل مسافران را تسهیل می نماید. لذا در دینگ، راننده میان پذیرش درخواست سفر یا رد آن مخیر است و مسافر نیز پس از ارسال درخواست سفر و مشخص شدن راننده می‌‌تواند از درخواست خود انصراف دهد. لیکن هر سفری که در قالب این سامانه نرم افزاری صورت می‌‌گیرد یک قرارداد مستقل فی‌مابین راننده و مسافر است و دینگ تنها زمینه‌ی انعقاد این قرارداد میان مسافران با رانندگان در هر سفر را فراهم می نماید. شایان ذکر است که شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی - اعم از حقوقی و کیفری - در قبال اتفاقات ماقبل، حین و بعد از سفر در مقابل کاربران - اعم از مسافران و رانندگان - و اشخاص ثالث نخواهد داشت.
 • مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربری برعهدۀ کاربر بوده و کاربر ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.
 • کاربران می پذیرند و متعهد می شوند که در حین استفاده از خدمات دینگ هیچ گونه فعالیتی بر خلاف قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران یا خلاف شرع و عرف جامعه نداشته باشند و به هیچ عنوان از دینگ جهت امور مذکور استفاده نکنند.
 • کاربران حق ندارند هنگام استفاده از دینگ اشیا غیر مجاز مانند مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح سرد یا گرم، حیواناتی که طبق قانون جمهوری اسلامی مجاز نیست و یا هر شی غیرقانونی دیگر به همراه داشته باشند.
 • کاربران متعهد به رعایت همۀ قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت حجاب مناسب در هنگام استفاده از دینگ هستند.
 • کاربر مسافر می‌پذیرد هر گونه تخریبی که در خودروی کاربر راننده در نتیجه استفاده از سرویس با حساب کاربری وی ایجاد شود، مسئولیت تامین هزینه‌های مربوط به تعمیر، شست و شو و غیره به عهده وی خواهد بود. در چنین مواردی شرکت حق دارد این هزینه‌ها را از اعتبار موجود در حساب کاربر کسر یا از وی وصول نماید.
 • کاربر مسافر متعهد می گردد که در صورت داشتن بار نامتعارف و یا پرنده و هرگونه ای از حیوانات خانگی پیش از رسیدن میزبان به محل مورد تایید به عنوان مبدا توافقات لازم جهت حمل اشیا را با وی به عمل بیاورد. در غیر این صورت چنانچه کاربر راننده در مبدا حاضر و با موارد فوق روبرو شود می تواند از انجام سفر امتناع کند و جبران کلیه خسارات وارده و هزینه سفر بر عهده کاربر مسافر می باشد.
 • کاربران متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از خدمات دینگ به صورتی که به نام تجاری آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در اپلیکیشن دینگ در جهت منافع شخصی و یا آسیب اعم از مادی و یا معنوی به منافع شرکت اقدام نمایند، شرکت ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب کاربری متخلف، با مراجعه به مراجع قضایی نسبت به مطالبه جبران خسارات وارده اقدام خواهد نمود.
 • کاربران می پذیرند که شرکت ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یا push notification جهت ارتباط با آنها استفاده نماید. کاربران می توانند در صورت تمایل درخواست قطعی این سرویس ها را داشته باشند اما می پذیرند که در این صورت مسئولیت عدم دریافت اطلاعات مقتضی بر عهده خودشان می باشد.
 • در مواردی به تشخیص و صلاحدید شرکت، کدهای تخفیفی برای کاربران مسافر (به‌صورت عمومی و برای همه‌ی کاربران یا به‌صورت اختصاصی و برای کاربران خاص)، به‌عنوان هدیه و بدون دریافت هزینه در نظر گرفته می‌‌شود که در قالب آن یا مبلغ مشخصی به‌عنوان هدیه به اعتبار مسافر افزوده می‌‌شود یا تخفیف مشخصی در حین درخواست سرویس به مسافر اختصاص می‌یابد. در صورتی که این کدها دارای تاریخ اعتبار مشخصی باشند، پس از آن تاریخ بلااعتبار خواهند بود. مضاف بر آن و با توجه به ماهیت کدهای تخفیفی مذکور، به تشخیص شرکت این بسته‌ها در هر زمانی قابل تغییر، تعلیق یا ابطال خواهند بود و شرکت این حق را برای خود محفوظ می‌‌دارد که بدون تدارک هیچ دلیلی هر یک از این بسته‌ها را غیرفعال نماید. کاربران می پذیرند که حق انتقال یا فروش این کد ها و یا انتشار عمومی آن را - مگر با اجازه کتبی و رسمی از شرکت نخواهند داشت.
 • کاربر مسافر می‌پذیرد حداکثر تعداد مسافرانی که می‌توانند در یک خودرو سوار شوند برابر با ظرفیت سرنشین مجاز خودرو مندرج در کارت خودرو است.
 • کاربران متعهد می‌شوند پس از اتمام سفر از هیچ یک از اطلاعاتی که در نتیجۀ سفر ، از مسافران یا رانندگان کسب کرده‌اند، هیچ‌گونه استفاده‌ای نکنند. ذخیره کردن اطلاعات مسافران یا رانندگان در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوۀ دیگر مغایر با قوانین دینگ می باشد. همچنین کاربران متعهد می‌شوند در طول سفر، فقط در شرایط ضروری از اطلاعاتی که از مسافران یا رانندگان در اپلیکیشن دینگ وجود دارد، استفاده کنند. استفادۀ کاربران از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد. در هر صورت اطلاعات مذکور به صورت امانت در اختیار کاربران قرار گرفته است و در صورت نقض تعهدات مذکور، شرکت مجاز به پیگیری حقوقی و کیفری موضوع خواهد بود.
 • مسافر می‌‌پذیرد که اعتبار موجود در حساب کاربری وی منحصرا جهت بهره‌گیری از خدماتی که در نرم افزار وجود دارد قابل استفاده است و حق مطالبه‌ی دریافت نقدی این وجوه را نخواهد داشت.
 • از انجایی که ممکن است از حساب کاربری کاربر مسافر، مسافران دیگری استفاده کنند بنابراین مسئولیت کلیه وقایع حین سفر و اعمال مسافر نسبت به کاربر راننده و شرکت و هم چنین پرداخت هزینه های سرویس بر عهده شخص صاحب حساب کاربری می باشد.
 • کاربر مسافر متعهد می شود که از حساب کاربری خود برای استفاده افراد زیر 18 سال درخواست سرویس ارسال نکند. در غیر این صورت چنانچه پس از پذبرش درخواست و حضور میزبان در محل مبدا وی با مورد مذکور روبرو گردد می تواند از انجام سفرامتناع و سفر را لغو نماید و کلیه خسارات وارده و هزینه سفر بر عهده کاربر مسافر می باشد.
 • کاربران می پذیرند که خدمات دینگ تنها برای جابجایی مسافر بوده و امکان جابجایی بسته و بار بدون حضور کاربر مسافر وجود ندارد. در صورتی که توافقی میان کاربر راننده و مسافر در خصوص حمل بسته صورت گیرد، مسئولیت کلیه وقایع حین سفر و همچنین هزینه سرویس بر عهده طرفین می باشد.
 • کاربر مسافر می پذیرد که سرویس بانوان تنها جهت استفاده خانم ها و یا خانواده می باشد و مسافران آقا حق ارسال درخواست بانوان را ندارند. چنانچه پس از پذیرش چنین درخواستی و حضور کاربر راننده در مبدا، وی با مورد مذکور مواجه شود مکلف به لغو سفر می باشد و مسئولیت کلیه خسارات وارده و هزینه سفر برعهده کاربر مسافر می باشد.
 • کاربر راننده متعهد می شود که شخصا برای انجام سرویس هایی که پذیرش می کند در محل مبدا حاضر شود و از فرستادن شخص دیگر به جای خود امتناع نماید. همچنین مشخصات خودروی کاربر راننده باید با اطلاعات ثبت شده در هنگام ثبت نام یکسان باشد. بدیهی است که هرگونه مغایرت در خصوص موارد فوق بر خلاف قوانین بوده و شرکت می تواند در صورت اطلاع کاربر خاطی را جریمه و یا حساب کاربری وی را مسدود نماید.
 • در صورتی که یک شخص با مشخصات هویتی معین، به عنوان کاربر مسافر درخواست سرویس داده و هم زمان به عنوان کاربر راننده این درخواست را پذیرش نماید، این عمل تقلب قلمداد شده و شرکت را مجاز خواهد نمود تا علاوه بر انسداد مبالغ حاصل از سفر، متقلبین را جریمه کرده و یا در صورت صلاحدید حساب کاربری ایشان را مسدود نماید. بدیهی است در صورتی که بستگان یک شخص با همکاری وی اقدام به اعمال مشابه نمایند و یا کاربران به هر شکلی در صدد حیله و تقلب نسبت به شرکت برآیند مشمول حکم فوق خواهند بود.

ه) هزینه‌‌های استفاده از خدمات و نحوه‌ی پرداخت آن:

 • بدیهی است که استفاده از اپلیکیشن تنها با استفاده از متصل شدن به اینترنت امکان پذیر خواهد بود و لذا کاربران می بایست در این خصوص اقدامات لازم را پیش بینی کرده و هزینه های مربوط به آن را شخصا پرداخت نمایند. لازم به ذکر است هزینه‌ای که به‌عنوان هزینه‌ی سفر محاسبه و از کاربر مسافر دریافت می‌‌شود مشتمل بر مخارج اینترنت مصرفی و موارد مشابه نبوده و تنها بهای خدمات ارائه‌شده از سوی سامانه های دینگ و رانندگان است.
 • اولین قدم ثبت درخواست پس از اعلام مقصد مورد نظر ، اعلام هزینه مسیر است. بدین ترتیب همواره امکان استعلام هزینه مسیر بدون این که درخواستی ثبت شود برای کاربر مسافر فراهم خواهد بود. هزینه‌ی خدمات ارائه‌شده با توجه به زمان درخواست سفر (ساعات مختلف یا روزهای هفته)، مبدأ و مقصد سفر و دیگر عوامل مؤثر متغیر خواهد بود و کاربر پس از مشاهده‌ی قیمت و ارسال درخواست سفر (در خصوص کاربر مسافر) یا پذیرش درخواست سفر (در خصوص کاربر راننده) حق هرگونه اعتراض در این خصوص را از خود سلب و اسقاط می‌‌نماید.
 • از آنجایی که کاربر مسافر مجاز به عدم پذیرش هزینه اعلام شده پیش از درخواست سرویس می باشد، در صورت قبول متعهد به پرداخت آن می گردد و در غیر این صورت شرکت مجاز به وصول هزینه سرویس از محل اعتبار کاربری و یا انسداد حساب کاربری شخص مذکور می باشد.
 • کاربر مسافر موظف است که مبلغ سفر را مستقل از هرگونه مشکلی که ممکن است در اپلیکیشن دینگ و یا درگاه پرداخت هنگام پرداخت آنلاین به وجود بیاید، به شرکت پرداخت کند. در صورتی که به دلیل اختلال در اپلیکیشن و یا سیستم های ارتباطی مانند اینترنت امکان پرداخت آنلاین از مسافر سلب شود و وی امکان پرداخت نقدی را نداشته باشد همچنان موظف به پرداخت هزینه می باشد. در این شرایط ممکن است با هماهنگی کاربر مسافر با پشتیبانی شرکت دینگ پرداخت به روش هایی دیگر صورت می گیرد. در صورتی که کاربر مسافر به هر دلیلی از جمله مشکلات اپلیکیشن هزینه سفر را پرداخت نکند شرکت مجاز به وصول هزینه سرویس از محل اعتبار کاربری و یا انسداد حساب کاربری شخص مذکور می باشد.
 • هزینه‌ی سفر که در هنگام درخواست برای کاربر مسافر نمایش داده می‌‌شود برای حداکثر سه نفر و بدون بار تعیین و محاسبه شده است و در صورتی که تعداد مسافرانبیش از تعداد مجاز باشد و یا مسافر دارای بار باشد، شرکت مجاز خواهد بود قیمت تعیین‌شده را تغییر دهد و به‌تناسب تعداد مسافر یا میزان بار بر این مبلغ بیفزاید. ایجاد هر تغییری در شرایط سفر از سوی مسافر، از قبیل درخواست تغییر مبدأ، مقصد و مسیر سفر یا درخواست توقف در طی مسیر و مانند آن، مشمول حکم فوق خواهد بود و به شرکت این اجازه را می دهد که بر طبق موازین قیمت‌گذاری خود قیمت تعیین‌شده را تغییر دهد. در سایر موارد قیمت تعیین‌شده غیرقابل‌تغییر خواهد بود. لازم به ذکر است ایجاد تغییر در قیمت ها تنها از طریق اپلیکیشن و یا تماس با پشتیبانی امکان پذیر است و توافقات میان کاربر مسافر و کاربر راننده قابل پشتیبانی نمی باشد.
 • پرداخت هزینه سرویس تنها از طریق دو روش تعیین شده توسط دینگ می تواند صورت گیرد که عبارتند از پرداخت به صورت نقدی و پرداخت اینترنتی از طریق درگاه های بانکی تعریف شده. بدیهی است که پرداخت به هر روش دیگری از جانب کاربر مسافر و یا پذیرش نوع دیگری از پرداخت توسط کاربر راننده بر خلاف قوانین دینگ بوده و مسئولیت کلیه عواقب آن بر عهده کاربران می باشد.
 • کاربر راننده می پذیرد که تنها مبلغ تعیین شده توسط دینگ را از کاربر مسافر مطالبه نماید. دریافت مبلغ مازاد به هر دلیلی بدون هماهنگی با پشتیبانی دینگ مشمول جریمه و در صورت تکرار سبب انسداد حساب کاربری وی خواهد شد.
 • کاربر مسافر می پذیرد که تنها در صورت نیاز به استفاده از خدمات دینگ درخواست سرویس دهد. چنانچه کاربر مسافر پس از ارسال درخواست سفر و پذیرش درخواست توسط یک کاربر راننده، درخواست را لغو کند، یا در مکان مشخص شده به عنوان مبدا سفر در زمان مشخص حضور پیدا نکند، وی متعهد به پرداخت مبلغ مورد قبول مذکور می‌باشد و یا شرکت مجاز خواهد بود نسبت به کسر این مبلغ و یا جریمه متناسب با درخواست از حساب کاربری کاربر اقدام نماید. در صورت تکرار این عمل حساب کاربری مسدود خواهد شد.
 • کاربر راننده می پذیرد که پس از مشاهده درخواست و هزینه آن در صورت قبول سرویس در مدت زمان متناسب در مکانی که به عنوان مبدا مشخص شده حاضر شود و تخلف از این امر به هر دلیلی مشمول جریمه به میزان صلاحدید شرکت و تکرار آن سبب انسداد حساب کاربری خواهد شد.

(و) مالکیت حقوق معنوی سامانه های نرم‌افزارهای دینگ

مالکیت معنوی سامانه های نرم افزار دینگ و تمام ملحقات آن (از جمله نام، علامت تجاری و خدمات ارائه‌شده تحت این نام و ...) جزو لاینفک شرکت نوآوران ارتباطات ادیب می باشد و در نتیجه:

 • و - ۱ : کاربران تنها اجازه‌ی استفاده‌ی محدود و غیرانحصاری از خدمات آن را تحت شرایط قرارداد حاضر دارند، بدون آن که این استفاده حقی برای آن‌ها نسبت به مالکیت نرم‌افزارهای دینگ یا سایر حقوق معنوی مربوطه ایجاد نماید یا اجازه‌ی استفاده از نام، علامت تجاری، لوگو و ... را به آن‌ها اعطا نماید.
 • و - 2 : کاربران حق ندارند هیچ گونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزارهای دینگ شامل دیکامپایل(Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیت‌های مشابه آن انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت رسمی و کتبی از سوی شرکت صادر شده باشد.
 • و - 3 : کاربران مجاز به استفاده از خدمات نرم‌افزارهای دینگ جز در شرایط مقرر در این قرارداد نیستند و حق اجاره، فروش و به‌طور کلی انتقال نرم‌افزارهای دینگ و حقوق ناشی از آن یا نمایش عمومی آن را نخواهند داشت.
 • و - 4 : کاربران نمی‌‌توانند به هیچ‌یک از سرویس‌‌ها و برنامه‌ها و شبکه ها‌ی مرتبط با سامانه های دینگ به‌صورت غیرمجاز دسترسی پیدا کنند یا در این راستا تلاشی انجام دهند و یا خللی در ارائه خدمات ایجاد کنند، در صورت مشاهده اینگونه اقدامات، شرکت برابر قوانین قضایی موجود، اقدامات مقتضی را انجام خواهد داد.
 • و - 5 : کاربران حق ندارند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی(data mining) یا فعالیت‌های مشابه آن روی خدمات سامانه های دینگ انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت رسمی و کتبی از سوی شرکت صادر شده باشد.

(ی) تعهدات دینگ:

 • شرکت تلاش خود را در جهت فراهم نمودن امکان استفاده از اپلیکیشن بر روی دستگاه های کاربران انجام می دهد اما تضمینی برای اجرا شدن روی همه دستگاه ها و یا همه شبکه های ارتباطی نخواهد داد.
 • شرکت با نظارت های خود و انجام نظرسنجی در پایان هر سفر برای کاربر راننده و مسافر تلاش می کند تا خدماتی با کیفیت مطلوب به کاربران ارائه دهد.
 • شرکت با استفاده از کلیه امکانات خود از جمله واحد پشتیبانی 24ساعته و واحد رسیدگی به شکایات تمام تلاش خود را در جهت جلب رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در حین استفاده از خدمات دینگ در بین کاربران و ایجاد صلح و سازش میان آنها انجام می دهد.
 • تمامی اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه در نزد شرکت محفوظ بوده و ارائه آن به شخص ثالث ممنوع می باشد مگر در برابر دستورات قضایی و قانونی.
 • هر یک از کاربران در صورت بروز هرگونه مشکل در حین استفاده از خدمات دینگ می توانند گزارش و شکایت خود را از طریق پشتیبانی 24 ساعته و یا واحد شکایات دینگ ثبت کرده و شرکت تلاش خود را در جهت حل و پاسخگویی این گزارش به عمل خواهد آورد.
 • جهت اطلاع بیشتر کاربران از نحوه استفاده از خدمات دینگ و اپلیکیشن راننده و مسافر کلیه موارد مورد نیاز در اپلیکیشن در قالب پشتیبانی و راهنما قرار داده شده است و کاربران می توانند با مراجعه به بخش های مربوطه و مطالعه توضیحات اطلاعات لازم را کسب نمایند. همچنین همکاران ما در پشتیبانی به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات کاربران می باشند.
 • مسئولیت دینگ تنها در مواردی است که کاربر مسافر از طریق اپلیکیشن درخواست سرویس داده و کاربر راننده نیز از همین طریق سفر را پذیرش کرده باشد. بنابراین چنانچه کاربر راننده و کاربر مسافری که در دینگ حساب کاربری دارند خارج از اپلیکیشن باهم برای انجام سفری توافقی انجام دهند این سفر از دایره مسئولیت دینگ خارج می باشد و شرکت در این خصوص هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.